EN COOL 5 KAYAK MERKEZİ DESTİNASYONU

By  |  0 Comments

Kışın en sevdiğimiz yanlarından biri de ayaklarımızın altında bembeyaz mucizenin olması ve onunla dilediğimiz gibi oynayabilmemiz. Evet, yılın o zamanları: kayak zamanı. Soğuğu ve kışı kendi oyun alanımıza çevirme zamanı.

Türkiye’de ve Dünya’daki sen güzel kayak destinasyonlarını bir araya getirdik.

Gece müzik eşliğinde kayak: Palandöken

palandöken

Geceleri müzik eşliğinde kayak yapmak ister misiniz? O zaman Palandöken tam da size göre. Normal kış koşullarında 2-3 metre kar yağışı alan Palandöken’de, mevsim boyunca, ‘‘toz kar‘‘ üzerinde kayak yapılıyor.  Size, 4 ve 5 yıldızlı konaklama tesisleri, kayak evi, günübirlik tesisler ve lokantaları gibi seçenekler sunuluyor. Aynı anda yaklaşık 5 bin kişinin kayak yapma olanağı olan kayak merkezinde, ışıklandırma yapıldığı için geceleri müzik yayını eşliğinde kayak yapılabilir.

Bembeyaz kayak cenneti: Kartalkaya

kartalkaya

Kartalkaya Alp kayağı ve tur kayağı için çok uygun koşullara sahip. Aralık’tan Mart’a kadar uzanan dönem, kayak yapmak için en uygun zamanlar.

Türkiye’nin gözdesi: Uludağ

uludağ

Türkiye’nin en gözde kayak merkezi olan Uludağ, Bursa’nın yanı başında olması nedeniyle günübirlik yolculuklar için de uygun. İstanbul’a da yakın olması ve otellerin çok olması nedeniyle uzun tatillerin yanı sıra hafta sonu tatilleri için de ideal. Eğer vaktiniz kısıtlıysa, sadece hafta sonu için bile olsa keyifli vakit geçireceğinizi garanti edebiliriz.

Gündüzden geceye uzanan eğlence: Bansko

Plato-Bansko

Bulgaristan’ın en iyi pistlerine sahip kayak merkezi olan Bansko’ya son zamanlarda Türkiye’den oldukça rağbet var. Tarihi ve şirin bir Bulgar kasabası olan Bansko’da yaklaşık 13 pist bulunmakta. Gece hayatı içinde pek çok seçeneğe sahip olan Bansko’dan gündüzden geceye keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Fransız Alpleri’nin kalbinde Les Airelles

Les+Airelles+by+night

Fransız Alpleri’nin arasında bir mücevher gibi ışıldayan Les Airelles, dünyanın en güzel kayak alanlarına giriş imkanı sunuyor. Kayak meraklıları başta olmak üzere, doğanın ve karın tadını çıkarmak isteyen herkesi bekleyen Les Airelles, her ziyaretinizde farklı deneyimler yaşamanızı sağlayacak kadar çok seçenek sunuyor.

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *