HEYECANLANDIRAN ŞEYLER

By  |  0 Comments

Yazı: Tansel Turna 

Bu ay ki yazımı son zamanlarda beni çok heyecanlandıran, etrafımdaki insanlarla sürekli konuşmak istediğim, basit ama şahane fikirler barındıran birkaç şeye ayırıyorum..

COMEDIANS IN CARS GETTING COFFEE

image

90’lardaki en yaratıcı ve ilerici işlerden biri olan Seinfeld’in yaratıcılarından Jerry Seinfeld’in, tüm `Seinfeld Reunion` baskılarını görmezden gelip yarattığı yeni programı. Programın konusu Larry David’in de konuk olduğu bölümde söylediği gibi “so, you have finally done a show about nothing”. Yine de konuyu biraz açmak gerekirse, Jerry Seinfeld’in araba koleksiyonundan bir araba seçip, adından da anlaşılacağı üzere komedyen bir arkadaşıyla kahve içmeye gitmesi… Konuklardan bazılarıysa Larry David, Julia Louis-Dreyfus, Jason Alexander, Jimmy Fallon, Ricky Gervais, Jay Leno, Jim Carrey.. 6. sezonunda olan program, Seinfeld özleyenle için birebir.

İzlemek için: http://comediansincarsgettingcoffee.com/

TWITCH

image

Twitch Twitch Twitch…
Son zamanlarda beni en çok heyecanlandıran, belki de içine girip, dahil olacağım, son yılların en cool oluşumu! Özetlemek gerekirse; yüzbinlerce gamer, evinde oyun oynuyor ve bunu canlı yayınlıyor. Bu sırada milyonlarca gamer da bu yayıncıları canlı canlı izliyor! İnsanlar kötü periscope ile bir aydır canlı yayın heyecanı yaşarken milyonlarca genç, yayıncıların birer ufak stüdyoya dönüştürdükleri odalarından yaptıkları full hd yayınları yıllardırtakip ediyor… Eğer küçükken kardeşiniz yanınızda sizi oyun oynarken izlediyse ve bunu hala gözleri parlayarak anlatıyorsa, bir de Twitch’te onbinlerce insana yayın yapmayı düşünün! Düşünemediniz mi? O zaman Periscope’a devam!

http://www.twitch.tv/

(Önümüzdeki aylarda Twitch ile ilgili detaylı bir yazı yazacağım bilmeyenler için giriş olsun)

RITTENHOUSE GUITARS

image

Rittenhouse Guitars Amerika’lı luthier Abe Rittenhouse’un sahibi olduğu butik bir gitar mağazası . 2011 yılında keşfetmemle beraber hemen hayalimdeki gitari en ince detayına kadar anlatarak sipariş vermiştim. Bir sene sonunda tam da hayal ettiğim gibi, en ince ayrıntısına kadar nakış gibi işlenmiş bir gitar geldi. Rittenhouse gitarlarının en önemli özelliği eskitilmiş görüntüleri. Bu sıralar tasarladığım yeni gitarım icin tekrar Rittenhouse ile irtibattayım. Bakalım ortaya ne çıkacak. Custom gitarlara ilginiz varsa Rittenhouse en iyilerinden biri!

http://www.rittenhouseguitars.com/

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *