NEDEN ANTI-AGING ÜRÜNLER SEÇİLMELİ?

By  |  0 Comments

442260283_640

Son zamanlarda gördüğünüz ürünlerin çoğunun anti-aging etkili olduğuna eminiz. Erken yaşta bakıma başlamayı yarar olarak görüyor ama bu ürünleri kullanmak için daha yaşlı mı olmanız gerektiğini sanıyorsunuz?

anti

Erkekler genellikle kadınlar kadar kolay yaşlanmazlar. Yani 30’unuza gelmeden yerçekiminin etkilerine kapılmamanız normal. Erkeklerin vücudu yılların verdiği yorgunlukla mücadele edebilir. Erkek derisi kadınlara göre %20 daha kalındır ve %22 daha çok kolajen barındırır.

Ama genetiğimiz tamamıyla bununla baş edemez. Zaman geçtikçe erkeklerinde derisi sarkmaya ve kırışmaya başlar. Yaşlanma süreci asıl olarak 20’li yaşlarımızın ortalarında başlar. İlk başlarda gözükmese de deri altındaki etkilerini göz ardı etmemeliyiz. 25 yaşından sonra hücre yenilenmesi gitgide azalır ve derinizi tutan etmenler zayıflamaya başlar.

Söylemek istediğim şu ki en iyi savunma saldırıdır. Anti-aging ürünlerini ne kadar erken kullanmaya başlarsanız dönüşü olmayan yaşlanma sürecine o kadar geç girersiniz. 40’larınıza kadar beklemenize gerek yok. Evet, bu ürünleri kullanmak eğer gözle görülür bir etkisi yoksa çok zordur. Ama soruna erkenden önlem almak sizin yararınıza olacaktır

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *