PARİS FASHION WEEK’TEN GERİYE KALANLAR

By  |  0 Comments

lanvin-paris-ss-2014

Fashion Week koşturmacası yavaştan sona ererken, yine başımızı çevirdiğimiz her noktada birbirinden güzel koleksiyonlara tanık olduğumuz bir dönemdeyiz.

Editör : Can Direkli 

Hal böyle olunca, daha raflara çıkmasına çooook olsa da, Paris, Milano, New York ve Londra’dan en iyi koleksiyonlara hızlı bir bakış atarak, önümüzdeki yaza şimdiden hazır olmak için gerekli ortamı hazırlayabiliriz!

PARIS FASHION WEEK

Saint Laurent Paris – SS14

 


saint-laurent-paris-ss-2014

 

2013 Sonbahar-Kış koleksiyonunda bizi 90’lara götüren Hedi Slimane; zaman bir sonraki mevsime doğru akarken, rock takıntısının çepeçevre saran ilhamını birazcık daha eski bir tarihe, 70 ve 80lere doğru kaydırıyor. Ankle botlar, slim pantolonlar, metalik detaylı ceketler… Hedi Slimane koleksiyonunu hazırlamadan önce David Bowie ile bir kahve içmiş olsa gerek!

Lanvin – SS14

lanvin-paris-ss-2014

Durup derin bir nefes alıyorum. Over-sized trenchcoatlar, dar ve bol kalıp pantolonlar ve muhteşem renkleri ile Lanvin sokak modasıyla elegan çizgiyi biraraya getirerek minimalliği ile büyüleyen bir koleksiyona imza atıyor ve gençliğin sınırları olmadığı bize bir kez daha gösteriyor!

Louis Vuitton – SS14

 

louis-vuitton-paris-ss-2014

Yola çıkmaya hazır mısın? Gelecek yaz Louis Vuitton erkekleri, road trip’in özgür ruhunu tartan kumaşlarla harmanlanmış şahane bir koleksiyon ile adından söz ettirecek. Şehir içinden geniş ormanlara oradan büyük çöllere sonu gelmeyen bu yolculukta 60’ların ruhu kimi zaman balo kralıyla bir araya geliyor.

Bitti mi? Tabii ki bitmedi!

Bunlar Paris Fashion Week’ten en sevdiğim kreasyonlar oldu. Milano, Londra ve New York için takipte kalmaya devam!

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *