RENKLERİN BEY’EFENDİSİ’

By  |  0 Comments

Yazı Zeynep Şimşek

Müzikal hâkimiyeti sayesinde 1970’lerin akılda kalan isimleri arasında yer alır. Hazırladığı tüm parçaları, dünya listelerinde gördüğümüz bu adam kim diye soracak olursanız, ben ona renklerin efendisini yakıştırdım, ama o James Brown’dan başkası değil. Koca bir neslin idolleştirdiği ve örnek aldığı bu isim Mick Jagger, Michael Jackson gibi isimlere de ilham kaynağı oldu .Sahnede hep onun gibi olmak için çabaladılar. Soul Müziğin babası olarak sonsuza dek, unutulmayacak bir star.

JAMES BROWN 2.GÖRSEL

Şarkılarıyla kulaklarımızı pası silerken stilliyle de gözlerimizi renklendirdi çoğu zaman.
Birçok yeniliğin öncüsü olan Brown, taklit edilemez bir İsimdi.
Ayrıca gelmiş geçmiş en renkli starların arasında baş listede. Müzik yaşamı boyunca 119’un üzerinde şarkı ile 50’ yi aşkın albüm yapan Brown 1992 yılında Grammy müzik ödüllerinde yaşam boyu başarı ödüllüyle yıkılmayacak tahtına bir kez, daha oturdu.
James Brown ‘nun stilinde ki renkler bu kez sonbahar kış trend renkleri arasında, bu renkleri nasıl kullanacağınızda küçük tüyolarla yazacağım renkli olmak aslında hiç zor değil sadece biraz cesaret.

Siyah

Her daim erkeğin ilk aklına gelen renk siyah. Var olduğu günden beri seçimlerin baş listesinde yer alıyor. Peki, neden siyahtan vazgeçemiyoruz? Aslına bakarsanız her erkeğin gar dolabında kendi için özel dikilmiş yâda büyük titizlikle seçilmiş bir adet siyah takım elbise bulunmalı, tabi farklı modellerde bulundurmak büyük bir stil kuralı.
Casual giyinen erkekler için de siyah kombinlenmesi basit ve şıklığı kolaylaştıran bir renk. Bedeninizi ve vücut tipinize göre seçeceğiniz modeller, emin olun sizi farklı kılacaktır. Yenilikçi olmaktan kaçınmayın, trendleri ve günün modasını takip ederek güncel stilinize sahip olacaksınız. Değişmeyen tek gerçek değişimdir.

dolce gabbana  ss 2014 GÖRSEL 3.

DOLCE GABBANA SS 16

comme des garçons homme ss 16 GÖRSEL 4.

COMME DES GARÇON SS 16

Beyaz

Beyaz deyince, herkesin kafasında oluşan birçok soru var. Korkmayın aslında beyaz giyinmek çok kolay, önce kendinizi ve bedeninizi tanıyın. Bu yıl çokça beyaz rengi tüm markaların koleksiyonlarında gördük, baştan aşağı beyaz giyinmek çok trend . Eğer kendinize bu denli güvenmiyorsanız, detaylarda ve aksesuarlarda beyaz kullanın, teninize göre camel ve kahve tonlarıyla da kombinelerinizi kullanabilirsiniz. Bu rengi büyüleyici olmak için değil, gerçekten fark edilmek için seçin.

alexander mcqueen ss 16 GÖRSEL 6.

ALEXANDER MCQUEEN SS 16

ermenegildo zegna ss 16 GÖRSEL 7.

ERMENEGILDO ZEGNA SS 16

haider ackermann ss 2016 GÖRSEL 8.

HAIDER ACKERMANN SS 16  

Mavi

Favoriler arasında, mavi renkte mevcut. Mavinin her tonu muhteşemliğiyle bizi büyülüyor, koyu tonları klasik takımlarda büyüleyici bir duruş sergilerken son zamanda açık mavi tonlarını çok sık kullanır olduk. Elbette koyu lacivert tonunda klasik kesim yâda İtalyan kesim bir takımının yanında neden birde açık mavi olmasın? Bence mavi özgürlüğün ve rahatlığın rengi olmalı, açık tonlar beyazlar ve Camel ya da kahve tonlarıyla da harika eşleşen bir renk her zaman. Denimler ve Kanvas pantolonlarla çok kolay kombinlenecek bu ton, klasik renklerden vazgeçmeyen adamların ilk sıralarında yer alıyor. Mavilerin hepsi sizin.

dolge gabbana ss 16 GÖRSEL 9.

DOLCE GABBANA SS 16

corneliani ss 16 GÖRSEL 10.

CORNELIANI SS 16

givenchy ss 16 GÖRSEL 11.

GIVENCHY SS 16

Kırmızı

Biliyorum kırmızı oldukça zor bir renk gibi görünüyor? Ama siz bir yıldız olmak istiyorsanız bu renk etkili bir seçim olacak. Gece yâda gündüz gibi bir ayırım söz konusu olacaksa ben gece yi seçerdim, geceyi aydınlatacak bu renkle dikkatleri üzerinize toplayacaksınız. Gün içinde daha casual kombinler için aksesuar seçiminde, yâda alt grup üst grup diye ayırabilirsiniz. Bu rengi üzerinizde doğru oranda kullandığınız takdir de, stiliniz de kırmızı kadar göze çarpacaktır.

louis vuitton ss 16 GÖRSEL 12.

LOUIS VUITTON SS 16

maison margiela ss 16 GÖRSEL 13.

MAISON MARGIELA SS 16

alexandre plokhov ss 2016 GÖRSEL 14.

ALEXANDRE PLOKHOV SS 16

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *