MR. MAGNETIC : EKIN MERT DAYMAZ

By  |  0 Comments

Onu ilk olarak iki sene önce Alaçatı’da görmüştüm. Dönemin popüler mekanlarından birinde, içerde bulunan herkes gibi ona bakıyordum galiba. O kadar seksi bir enerji yayıyordu ki etrafına herkesin gözü kendisine doğru kayıyordu. Arkadaşlarıyla eğlenen genç adamın taze oyuncu Ekin Mert Daymaz olduğunu o gece öğrenmiştim. O yazın ardından geçen iki sene onun adını parlatıp herkesçe bilinen birine çevirirken o da oyunculuğuna değer katıp parlattı. Onunla çekim yapmayı çok istiyorduk ama güzel fotoğraf verdiği için bundan önce çok fazla dergiye fotoğraf verdiğini de biliyorduk. Bu yüzden çekim öncesi sakalları kesmesini rica ettik ilk önce. Özellikle yeni starların fazla büyük burunlarına alışkın olduğumuz için bu teklifi kabul edeceğini düşünmemiştik aslında. Bizi hiç tereddüt etmeden “Peki deneyelim” diye cevapladığı zaman bir hayli şaşırdığımızı itiraf edelim. Çekim günü tam saatinde mekana gelen Ekin, ‘yakışıklı olduğunuz kadar mütevazısınız de’ klışesini hak edecek tavırlarıyla bizi mest etti doğrusu.

Kapakta : pantolon, gömlek ve ceket Alexander Mcqueen

Röportaj Oben Budak

Senin kendine özgü bir halin var orijinal bir adamsın. Çoğunluğun “copy paste” olduğu bir dünya farklı olmayı nasıl başarıyor insan?

Bu doğuştan gelen bir şey, bunun için herhangi bir çaba sarf etmiyorum ve kendim oluyorum sadece. Genelde çoğunluğun gittiği yönün tersine gitmeyi tercih ettim. Benim doğrularım oldu. Bu doğrular hiçbir zaman ters de düşmedi. Farklılık yarattı, ilgi çekti…

Ortalık dizi yakışıklısından geçilmiyor ama seni onlardan ayıran şeyin seksiliğin olduğunu biliyor musun? Ya da kendini seksi buluyor musun?Ben bunun farkında değilim ama ister istemez role girdiğimde enerjimden dışarıya yansıyan dediğiniz gibi algılanıyor olabilir. Bu yorumlar bazen sizin dediğiniz gibi seksi bazen de çok masum diye adlandırılıyor. Normal yaşantıdaki Ekin’den bahsediyorsak herhangi bir Türk erkeği kadar yakışıklı bir adam olduğum kanaatindeyim. Kısacası kendimi seksi bulmuyorum ama bir sıfatlamaya ihtiyaç duymadan farklı olduğumun farkındayım.

Genelde kirli sakallı dolaşıyorsun ama bizim çekimimiz için sakallarını kestin, sevdin mi bu halini?

  

Açıkçası uzun zamandır yapmadığım bir şeydi bu. İlk başta biraz garipsesem de çekim sırasında çıkan fotoğrafları görünce bana doğru bir şey yaptırmışsınız dedim (gülüyor.)

Gelen tepkiler nasıl ? Hemen uzatmaya başlar mısın?Nerdeyse 5-6 yaş daha küçük gösterdiğimi söyledi çevremdekiler. Şu an hafif kirli sakal tercihim. İlerleyen yaşlarım da kendimi gençleştirmek için sizin bu sinekkaydı yönteminizi kullanabilirim.

Formunu nasıl koruyorsun ? Kaç gün GYM? Kaç Gün başka sporlar? Nasıl bir beslenme ?


Hayatım boyuncu her zaman bu konuda bir çizgim oldu. Ondan şaşmamaya çalışırım her zaman. Tabi zaman zaman o çizginin dışına çıktığım oluyor. Bunu fark ettiğimde hemen başa döner telafi için bir şeyler yaparım. Genelde hafta da 5 gün GYM, 2 gün de muay thai çalışırım.

Haşarı bir çocuk muydun? Gözlerin şimdi bile öyle bakıyor gibi..


Bence herkesin içinde haşarı bir tarafı vardır. Kimi bunu içinde kapalı tutar kimi ise bırakır. Benim için her ikisi de. Zaman zaman fazla haşarı zaman zaman hiç değil.

Küçükken hayalin neydi ?


Basketbolcu olmak.
        ⁃

Boy ve kalıp olarak senden basketbolcu olurmuş aslında. Peki şimdi çok uzak dursa da, ileri de evlenmeyi aklına getirebiliyor musun, yoksa çok mu var?


Bu öyle bir konu ki uzak da, yakın da diyemem sanırım. Belki 20 yıl sonra belki yarın… Bu hiç belli olmaz. Tamamen karşına çıkan insana bağlı.

Yemek yapar mısın ? Biri için özellikle?


Mutfakta vakit geçirmeyi çok severim. Yemek yapmaya ve kendime bir şeyler hazırlamaya vakit de harcarım. Özellikle biri için diyorsanız, neden olmasın. Severek yaptığın bir şeyi, sevdiğin bir insana yapmak bence gayet güzel.
        ⁃        ⁃        ⁃

Bir röportajda aldatmak adiliktir demişsin. İlişkideyken kaşı gözü kaymaz mı insanın, nasıl baş ediyorsun bu durumla?


Zor bir şey değil. Seviyorsan aranda tutku vardır. Sizin dediğiniz gibi kaşım gözüm kaymaya başlarsa eğer o tutkuyu da kaybetmeye başlamışımdır. Böyle bir şey olursa karşımdakine daha çok zarar vermeden düzgün ve seviyeli bir biçimde ilişkime son vermeyi tercih ederim. Bu durumda kimse kimseyi aldatmamış olur.

        

Her kadını etkileyebilir misin sence ?


Bunun cevabını denemeden bilemem 🙂

photographer erman ıstahlı

stylist alexander kokoskeriya

grooming chloe

interview oben budak

style assistant emir kaynak

photo assistant salih devrim

production OBEX 2017

grand thanks to Hilton Bomonti Hotel & Cloud 34

 

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *