NE BU SIRADAN OLMA ÖZLEMİ?

By  |  0 Comments

Yazı: Oben Budak

Aralık ayının en önemli iki eventi aynı gün olunca millet şıklık yarışmasında kafayı yedi. O gece için kendine özel stil uzmanları tutanların yanı sıra bir de bu tip geceleri sallamayan, ben sizden değilim kardeşim sözünü bağıra bağıra söyleyenler de az değil. Geçtiğimiz ay GQ Men of The Year yarışmasında ödül alan milli gururumuz Civan Er mesela. Yaptığı yemekler ve Hürriyet’teki köşesinde bin yıl önce çekildiğini düşündüğüm köşe fotoğrafı sayesinde müthiş bir karizma sahibi olan Civan Bey, o gece ödülü almaya gömlek-pantolon katılınca olayın ne GQ’luğu kaldı ne de Men of The Year’lığı.

Atlıyorum hemen en havalı gala olarak nitelendirebileceğim Son Umut filminin galasına. Türkiye’de yapılan en iyi film organizasyonu diyebilirim gece için. Neredeyse bütün babalar orada. Hani inanmazsınız, Yılmaz Erdoğan bile şık gözüküyordu. Millet Russel Crowe’u görmek için birbirini yerken, Cem Yılmaz uzun süredir ilk defa ikinci plana atıldığı bir gece yaşamıştır herhalde. kapıdaki paparazzisine kadar takım elbiseli katılınan bir gecede birkaç iddialı arkadaş evde arkadaşlarıyla konuşurken “Ben ceket giymem abi, ne olacak arada fark edilmeyiz” kafasına geçip anti cool bir şekilde ortada dolanıyorlardı. Bu gibi gecelerde takım değil, frak giymeyeni bile almamak gerekiyor aslında diye düşünürken ben, davetiyeyi nereden bulduğu belli olmayan insanların davet ruhunu bozmalarını anlayamıyorum.

Ben bunları anlayamazken film bitiminde Elle Style Awards’a gitmek için Zorlu Center’daki PSM’yi bırakıp üst kattaki Raffless Hotel’e geçelim dedik. Bir gecenin adında “Style” kelimesi geçince ister istemez giderken stres arıyor, hazırlıklar uzuyor. Elle’in gecesinde de aynen böyle olmuştu. Uzun süre üzerinde çalışılmış stiller, birbirini döven parfüm kokularıyla çarpışıyordu adeta. Güzel stiller, berbat stillerle kolkola girmiş parti alanında dolanırken, Pelayo Diaz’ın çaldığı müzikle ortamı Çeşme’ye çevirdiği bölüme geldik. Orada bile ceketsiz, gömleksiz insanlar vardı.

Ben artık bu kafayı anlamakta büyük zorlanıyorum. Ödül almaya gelen ünlü isimlerin bile cool’luklarından yararlanıp ceket içine tişört giymesini anlayamıyorum. Evet sürekli böyle giyinmek zorunda değilsiniz belki ama ortamı bozmaya da hiç hakkınız yok. Başka yerde öttüremediğiniz ben farklıyım borusunu davetlere mi saklıyorsunuz kuzum, ne bu sıradan olma özlemi?

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *