YAZ BİTTİ Mİ? (sen öyle san!)

By  |  0 Comments

OBEN-BUDAK-e1362954655352İLK sayıda belirtmiştim, Adam in Town olarak klişelerden mümkün olduğunca uzak duracağız diye. Bu durumu biraz da canımızın istediğini yapmakla birleştirip takvimlerimiz yaz sonunu gösterirken mayolu bir sahil çekimi yapmak istedik. Kendi içimizden yükselen ilk eleştiri “Ağustos sonu yaz bitti artık, mayo çekimi olur mu” oldu. İyi de yaz kime göre, neye göre bitiyor dedim hemen. Daha doğru düzgün yaz aşkı bile yaşayamamış olanlar var… Ayağını denize bile sokamamış olanlar var… Alaçatı’da arkadaşlarıyla rakı-balık yapamamışlar var…  Yaz hitimiz bile yok bu sene, nereye bitiyor bu yaz?

Oben Budak 

Benim yazım pamuk şekeri tadında, dünyanın en lezzetli dondurması kıvamında geçti doğrusu. Sırf bu yüzden mevsim değişimini kabul etmeyenler arasında en ön sırada gelebilirim. Bütün yazı aynı parmak arası terlikle geçirdim mesela. Sabah plaja giydiğim terliğimle akşam da Alaçatı’da dolaştım. Bütün kış -belki de- dergilerin cemiyet sayfalarında aynı kıyafetle görülme korkusundan sürekli yenilediğim kıyafetlerimin acısını terlikten çıkarttım. Rengi kıyafetime uymuş – uymamış umurumda olmadan hunharca aynı terliği kullandım. Bu yazıdan adamın derdine bak diye hayıflananların çıkacağını da biliyorum aslında ama “hayat senin hayatın” diyenlerin benim hayatımın sorunlarıyla da ilgilenebileceklerini düşündüm, o yüzden yazıyorum.

Sonra acımasızca şort giydim. Allah’tan bacaklarım da güzel, ağır davetlere ve hatta düğünlere bile bermudayla gittim. Her zaman kalabalık içinde bir şekilde göze batan biri olduğum için “Buraya da böyle gelinir mi” bakışlarını görmezden geldim. Yaz boyu hiçbir şeyin keyfimi bozmasına izin vermedim, zira Gezi Direnişi boyunca kayıplarımıza, yaşananlar insanda keyif falan bırakmadı, bari istediğim gibi yaşayayım hayatımın kalanında diye hesap ettim kafamda. Zaten hiçbir zaman iyi anlaşamadığım toplumsal yaptırımlara artık tamamen kulaklarımı tıkadım.

İşte bu yüzden beğenseniz de beğenmeseniz de biz yaz mevsimini bir ay daha uzatıyor, mayolu ve havuzlu çekimlerimizi önünüze sunuyoruz. Tek sorunum 3 aydır ayağımdan çıkarmadığım terliğimin artık parçalanmak üzere olması. Hem yaz uzasın, hem terliğim parçalanmasın istiyorum ama olmuyor işte. İnsanın her istediği olmuyormuş, bunu da böylece anladım…

Related Images:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *